მთავარი ბლოკისაზოგადოება

27 ნოემბერს, XX  საიუბილეო ბიზნეს რეიტინგის საზეიმო დაჯილდოება გაიმართება

„ჯორჯიან თაიმსის“  XX  საიუბილეო ბიზნეს რეიტინგის საზეიმო დაჯილდოება

27 ნოემბერს, 20:30 საათზე, მედიაჰოლდინგი ჯორჯიან თაიმსიდა გორბი“ ბიზნეს რეიტინგის მე-20 საიუბილეო გრანდიუზულ, საზეიმო ცერემონიალს, შერატონ გრანდ თბილისი მეტეხი პალასში გამართავენ. ტრადიციულად, გალა საღამოზე წლის საუკეთესო კომპანიები და ბიზნესმენები გამოვლინდებიან.  რჩეულთა შორის რჩეულს კი, თავად ბიზნესმენები აირჩევენ, ხოლო, წლის საუკეთესო ინვესტორს კომპეტენტური  ჟიური გამოავლენს.

ტრადიციულად მედიისა და საზოგადოების თანდასწრებით, ექსპერტების მიერ შერჩეული საუკეთესო კომპანიები დასახელდება.

წელს უკვე მეოცედ საქართველოს საუკეთესო კომპანიისა და ბიზნესმენის გამოსავლენად  მედიაჰოლდინგი “The Georgian Times”-ის მიერ დამკვიდრებული ტრადიციული ბიზნეს რეიტინგი გამორჩეულად ჩატარდება. რეიტინგების დათვლას  საქართველოს საზოგადოებრივი აზრისა და ბიზნესის კვლევის საერთაშორისო ცენტრი  “გორბი“ აწარმოებს.

წელს,  XX  საიუბილეო ბიზნეს რეიტინგის სპონსორები არიან:

  1. პეტროკას ენერჯი ჯგუფი – პლატინის სპონსორი – ივანე ნაკაიძე
  2. არემჯი – ოქროს სპონსორი – თორნიკე ლიპარტია
  3. ზარაფხანა – ალმასის სპონსორი – ნიკოლოზ ნაყოფია
  4. სოკარ ენერჯი ჯორჯიას ჰოლდინგი – გენერალური სპონსორი – მაირ მამედოვი
  5. სენა აუტო ჯგუფი – ვერცხლის სპონსორი – გია ალიხანაშვილი
  6. ჯორჯიან პროდაქტსი – სპონსორი – დავით ბარდაველიძე

წლის ბიზნეს რეიტინგის რჩეული კომპანიებია

  1. ავერსი – პაატა კურტანიძე
  2. ასკანელი ძმები – ირაკლი უგლავა
  3. გეოპლანტი/გურიელი მიხეილ ჭკუასელი
  4. MMT ჰოსპიტალი – ლევან ქარაზანაშვილი
  5. ენ სი სი – გეგი ქელბაქიანი
  6. ვაგონმშენებელთა ჰოლდინგი – ბადრი წილოსანი
  7. ვისოლ ჯგუფი – სოსო ფხაკაძე
  8. კავკასიის ავტოიმპორტი – გიორგი სურგულაძე
  9. მენეჯმენტის სისტემები – ელგუჯა მელაძე
  10. ორბი ჯგუფი – ირაკლი კვერღელიძე
  11. PSP ჯგუფი – გოჩა გოგილაშვილი
  12. სანო სტუდია – მერაბ სანოძე
  13. საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფი – ოლექსი ვილხოვოი
  14. ტოიოტა ცენტრი თბილისი – ირაკლი გურჩიანი
  15. თელიანი ველი ქინძმარაულის მარანი – ირაკლი ბოკუჩავა
  16. შუხმან ვაინს ჯორჯია – ნუცა აბრამიშვილი
  17. ჯორჯიან მანგანეზი – მერაბ ლომინაძე
  18. ჯორჯიან ექსპრესი DHL – ის ოფიციალური წარმომადგენელი საქართველოში – ეკატერინე არველაძე

წლის რჩეული ინვესტორებია

  1. აი გრუპი – კახაბერ გულედანი
  2. კარდანახის ღვინის ქარხანა N1 – ივანე გაგუა
  3. ეკატერინეს სასახლე ლისზე – თეონა ზაქრაძე
  4. სევსამორა რეზორტი და სპა – გიორგი გაგუა
  5. გეოპროვიჟენ –  ლევან ვაჩნაძე 

პროექტის მიზანია:  ეროვნულ ბიზნესში ყველაზე წარმატებული დარგების განსაზღვრა, დიალოგის მხარდაჭერა ბიზნესს – ხელისუფლებასა და საზოგადოებას შორის. ქართული ბიზნესის ახალი იმიჯის ჩამოყალიბება, ახალი პერსპექტიული კომპანიების წარმოჩენა და რაც მთავარია, ქართული ბიზნესის მიმართ მსოფლიო ბიზნეს-საზოგადოების ყურადღების მიპყრობა. ბიზნეს-რეიტინგის წვლილს  არა მხოლოდ საქმიანი, არამედ პოლიტიკური სამყაროც აღიარებს.

ცერემონიალზე სხვადასხვა ნომინაციებში გამოვლენილი ბიზნესმენები ტრადიციისამებრ სამკერდე „ოქროს ლომებით“ დაჯილდოვდებიან, საუკეთესოთა შორის საუკეთესოს კი გადაეცემა გრან-პრი, ბიზნესის ეროვნული ჯილდო, ხელნაკეთი და ექსკლუზიური კომპოზიცია „ოქროს ბოლნური ჯვარი“, რომელიც დამზადებული ძვირფასი ლითონებისგან: ოქრო (31,5გრ) ვერცხლი (12გრამი), ბრილიანტი (1 ცალი), ლურჯი საფირონი (1ცალი), ფირუზი (4 ცალი), ცირკონი (2 ცალი), მწვანე ძოწი (2 ცალი).

წლების მანძილზე  ბიზნესრეიტინგში გამარჯვებული კომპანიები და ბიზნესმენები იყვნენ:

  1. TBC ჯგუფი – მამუკა ხაზარაძე
  2. კოკა კოლა ბოთლერს ჯორჯია – თემურ ჭყონია
  3. ყაზბეგი – გოგი თოფაძე
  4. ყაზბეგი კასტელი – გოგი თოფაძე
  5. GWS _ ლევან გაჩეჩილაძე
  6. შპს სამგორი 94 – ავთო წერეთელი
  7. თბილავიამშენი – პანტიკო თორდია
  8. TBC ბანკი – ვახტანგ ბუცხრიკიძე
  9. გაერთიანებული ქართული ბანკი – ვანო ჩხარტიშვილი
  10. შპს სამგორი 94 – ავთო წერეთელი
  11. ჯეოსელი – ოსმან თურანი
  12. ჯეოსელი – ოსმან თურანი
  13. ჯეოსელი – ოსმან თურანი და საქართველოს ბანკი-ირაკლი გილაური
  14. სოკარ ენერჯი ჯორჯია – მაჰირ მამმედოვი
  15. საქართველოს ბანკი – ირაკლი გილაური
  16. ვისოლ ჯგუფი – სოსო ფხაკაძე
  17. სოკარ პეტროლეუმ ჯორჯია – დავით ზუბიტაშვილი
  18. საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფი – ზურაბ გელენიძე
  19. კომპანია ავერსი – პაატა კურტანიძე

საუკეთესო კომპანიებისა და ბიზნესმენების გამოვლენაში დამოუკიდებელი ექსპერტები, ეკონომისტები, ეკონომიკური პროფილის ჟურნალისტები, ბიზნესმრჩეველები, სოციოლოგიური კვლევების სამსახურები ღებულობენ მონაწილეობას.

კომპანიების შეფასების კრიტერიუმებია:

მეწარმეთა ინტერესების დაცვა, საზოგადოებრივი იმიჯი, ქველმოქმედება/მეცენატობა, სარეკლამო კამპანიის ეფექტურობა, ახალი სამუშაო ადგილები, საქმიანობის სტაბილურობა,  სოციალური კორპორატიული პასუხისმგებლობა, კომპანიის ზრდა/წარმატებულობა, აღიარება საზღვარგარეთ, საზოგადოებასთან ურთიერთობა, ეფექტური მარკეტინგი, ფინანსური გამჭვირვალეობა, საინვესტიციო მიმზიდველობა, მსხვილი ექსპორტიორი, ინოვაციური პროექტები, გუნდის პროფესიონალიზმი, მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობა, მუდმივი პროგრესი და ახალი ტექნოლოგიები, ხარისხის გარანტი.

ბიზნეს რეიტინგის ღონისძიების ფარგლებში წელს უკვე მეოთხედ დაჯილდოვდებიან საუკეთესო ინვესტორები.  Investment Award  – კვლავ წლის საუკეთესო ინვესტორებს და საინვესტიციო პროექტებს გამოავლენს. საუკეთესოთა შორის საუკეთესოს კომპეტენტური ჟიური გამოავლენს. Investment Award – ის მიზანია წარმოაჩინოს და პოპულარიზაცია გაუწიოს ინვესტორებს, საინვესტიციო პროექტებს, რომლებიც უკვე განხორციელდა, ან მიმდინარეა და ჯერ არ დასრულებულა.

გასული წლების Investment Award – ის გარდამავალი ჯილდოს მფლობელები იყვნენ:

  1. ომეგა ჯგუფი და ზაზა ოქუაშვილი
  2. ანაკლიის განვითარების კონსორციუმი და მერაბ ადეიშვილი
  3. დრიმლენდ ოაზისი და ნიკოლოზ გეგუჩაძე

ბიზნეს  რეიტინგის მხარდამჭერებია:

  • ქალაქ თბილისის მერია
  • ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების სამინისტრო
  • გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
  • ფინანსთა სამინისტრო
  • რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო
  • საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო პალატა
  • საერთაშორისო სავაჭრო პალატა
  • საპარტნიორო ფონდი
  • ამერიკის სავაჭრო  პალატა

ღონისძიების მედიამხარდამჭერია ქართული მედიიის ფაქტობრივად სრული სპექტრი: 

  1. საზოგადოებრივი მაუწყებელი
  2. იმედი
  3. რუსთვი 2
  4. ფორმულა
  5. ტვ პირველი
  6. პალიტრა ნიუსი
  7. ობიექტივი
  8. სტარვიზია
  9. მუზიკბოქსი
  10. რადიო ჰოლდინგი ფორტუნა
  11. თბილისელები
  12. ჯორჯიან თაიმსი
  13. კავკასიან ბიზნეს ვიკი
  14. რეზონანასი
  15. პრაიმთაიმი
  16. ბანკები და ფინანსები
  17. სვობოდნაია გრუზია
  18. ვერსია
  19. ქართული აზრი
  20. საქართველოს რესპუბლიკა
  21. ვერსია
  22. ქართული აზრი
  23. საქართველოს რესპუბლიკა
  24. ვერსია
  25. ქართული აზრი
  26. საქართველოს რესპუბლიკა
    18. ვერსია
    19. ქართული აზრი
    20. საქართველოს რესპუბლიკა
    21. BM.ge
    22. Geotimes.ge
    23. Award.com.ge
    24. Kvira.ge
    25. Georgianpress.ge
    26. For.ge
    27. Liderinfo.ge
    28. NewsDay.ge
    29. Reportiori.ge
    30. Faxinternews.ge
    31. Metronome.ge
    32. Timer.ge
    33. Fact2.ge
    34. Firstnews.ge
    დაჯილდოვების ღონისძიება მუდმივად ექცევა მედიის და ბიზნეს საზოგადოების განსაკუთრებული ყურადღების ქვეშ. ღონისძიების მიმდინარეობისას, ჟურნალისტებს საშუალება ეძლევათ შეხვდნენ წამყვან ბიზნეს ლიდერებს, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს, სამთავრობო დელეგაციიდან მინისტრებსა და მათ მოადგილეებს.

ტრადიციისამებრ დაჯილდოვდება მედია. ასევე გამოვლინდება მედიის რჩეული ბიზნესმენი და ბიზნესმენების რჩეული მედია.

ტრადიციულად ბიზნეს – რეიტინგის საზეიმო გალა ვახშამს საკანონმდებლო, აღმასრულებელი, ხელისუფლების წევრები, ბიზნესმენები, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ინტელიგენციის, დიპლომატიური კორპუსის და მასმედიის წარმომადგენლები დაესწრებიან.

ღონისძიებას ასევე მუდმივად ესწრება უმსხვილესი ქართული და უცხოური ბიზნეს კომპანიების ტოპ მენეჯმენტი, საპატიო სტუმრები უცხოეთიდან, ქართული კინოს, თეატრისა და შოუბიზნესის ვარსკვლავები.

პროექტის ხელმძღვანელი: ირმა კვაჭანტირაძე

irmakvachantiradze@gmail.com T: 571 11 12 33

www.fact2.ge

კომენტარები
მეტი

მსგავსი სიახლეები

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *